„Wszystko, co masz dzisiaj, jest efektem wczorajszego wysiłku”

Nigdy bym nie pomyślała, że inspiracji można szukać w internecie. A jednak. Nasze życie stale się zmienia. Zmiany dotyczą także sposobów komunikacji. Kiedyś ludzie dzielili się swoimi obserwacjami face to face, wśród ograniczonego grona odbiorców. Teraz, dzięki sieci, mogą docierać do odbiorców z niemal każdego zakątka świata.

1328993349_by_RAFALOSKAR_600

Uważam za fascynujący fakt, że można obserwować czyjeś opinie i poglądy na świat za pośrednictwem umieszczanych w internecie „demotów”. Oczywiście często spotyka się wiele tzw. „śmieci informacyjnych”, ale pojawiają się również przemyślenia krótkie, treściwe i o czystym jak kryształ przekazie. Tak było i tym razem…

Siedzisz teraz przed komputerem i masz oczy wpatrzone w monitor. Czytając dalej ten tekst, spróbuj wyobrazić sobie, że wychodzisz z siebie i stajesz obok jako zewnętrzny obserwator. W jakim miejscu siedzisz? Przed jakim komputerem? Co masz dookoła siebie? Jak się teraz czujesz? Jak wyglądasz?

A teraz główne pytanie: czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to, co otacza Cię właśnie w tym momencie, nie jest przypadkiem?

Możesz narzekać na to, że nie udało Ci się zdobyć tego, co chcesz; że powinieneś być w zupełnie innym miejscu i z zupełnie inną – lepszą – sytuacją finansową. Wszystkie pretensje, które kierujesz do świata zewnętrznego, możesz tak naprawdę skierować tylko i wyłącznie do jednego źródła – SAMEGO SIEBIE.

Od Ciebie wszystko się zaczyna! To Ty i tylko Ty jesteś pierwotnym źródłem wszelkiego działania. Tylko od Ciebie zależy to, w jakim momencie swojego życia jesteś. Twoje akcje decydują o tym, co masz, a czego nie. Wszystko, co robisz, ma bezpośrednie przełożenie na to, co czeka Cię jutro. Jeżeli dzisiaj nie podejmiesz się żadnego działania, tylko spędzisz cały dzień przed komputerem lub telewizorem, nie oczekuj, że następnego dnia Twoja sytuacja się zmieni.

Nie patrz więc już nieprzytomnie w monitor. Zapewne i tak zbyt dużo czasu poświęcasz na rzeczy, które sprawiają, że czas przecieka Ci między palcami. Dosyć na dziś. Jeszcze jesteś w stanie coś dzisiaj zrobić – choćby małą pozytywną dla Ciebie rzecz, która będzie miała wpływ na to, jakie okaże się Twoje jutro.

Zastanów się, co możesz takiego uczynić właśnie TERAZ i działaj. Nigdy nie jest za późno! Jeśli zaczniesz dziś, właśnie w tym momencie Twoje jutro się zmieni. A jeśli zmieni się Twoje jutro, zmieni się również pojutrze. Czy już rozumiesz, że właśnie teraz, w tej chwili, masz wpływ na to, jaka będzie Twoja przyszłość? To takie oczywiste, a tak często o tym zapominamy… Przypominam więc, by sama  pamiętać. 🙂

5 uwag do wpisu “„Wszystko, co masz dzisiaj, jest efektem wczorajszego wysiłku”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s